MyWay... MyFaith...

Az amerikai halálbüntetés-ellenes mozgalom ikonja egy apáca

Ma egy kevéssé ismert, ám nagyon izgalmas személyiségről szedegettem össze infókat, és osztom meg Veletek. És ez a kevéssé ismert személy Helen Prejean, az amerikai halálbüntetés –  ellenes mozgalom egyik ikonja, igazi híresség, bár sok amerikai csak Susan Sarandonként ismeri. A munkásságából készült ugyanis a Ments meg, Uram! című film, amely az apácát alakító Susan Sarandonnak… Tovább »

Történelmünk kiemelkedő nőalakja

Ismét nagyot lépek vissza az időben, és Bóra Katalin, valamint Zrínyi Ilona után számomra a legkedvesebb magyar asszonyt, Lórántffy Zsuzsannát választottam a mai napra. Gimis voltam, amikor olvastam az életéről, azóta tartom őt a leghíresebb magyar asszonyok leglegjének. Történelmi szerepe mellett emberileg is példát mutatott az utókornak.  1600-ban (van olyan önéletrajz, amely szerint  1602-ben)  … Tovább »

„ A remény hírvivője”

A brit etológus, antropológus, az emberszabású majmok, vagy a természetvédelem iránt érdeklődő emberek számára dr. Jane Goodall neve fogalomnak számít. A főemlőskutató 1934-ben született Londonban. A II. világháború alatt felnővén nem sok lehetősége volt a továbbtanulásra. Karrierje úgy indult, hogy későbbi mestere, Louis Leakey titkárnője lett Kenyában. Goodall 55 évig kutatta a csimpánzok viselkedését, később… Tovább »

Bon appétit! Julia Child

A 2009-ben bemutatott Julie & Julia című film ismertetett meg Julia Childdal, akit Meryl Streep fergeteges alakítása szerettetett meg igazán velem.  Azontúl, hogy baromi jól szórakoztam, a  film motivált  arra, hogy közelebbi viszonyba kerüljek/kerüljünk a francia konyhával.  Ma is szinte minden egyes hagyma felvágásakor eszembe jut és mosolyra fakaszt a film egy-egy jelenete. Akinek a főzés csak… Tovább »

Csak ült, és ezzel megváltoztatta a világot…

A híres nők sorozatom mai alakját a bátorsága tette ismertté.“Nem azért szálltam fel a buszra, hogy letartóztassanak, csupán haza akartam menni” – mondta Rosa Parks,  aki  szembehelyezkedett a faji elkülönítésnek megágyazó Jim Crow törvényekkel. Montgomeryben tanúsított bátor tettével a fekete polgárjogi mozgalom egyik ikonjává vált. Az ezt követő 381 nap máig ható változásokat indított el… Tovább »

A rock királynője …, szerintem

Élj gyorsan, szeress szenvedélyesen, halj meg fiatalon ! (“Live fast, love hard, die young”) Elképzelhető, hogy a mai választottam nem mindenki számára komilfó, de vitathatatlan, hogy baromi nagy tehetség volt. Szerintem Ő a rockzene – talán – legmeghatározóbb női előadója (nem véletlenül használok jelenidőt). Mindössze 27 évet élt, köszönhetően véget nem érő önpusztításának, és a heroin… Tovább »

Két magyar festőnő Rabindranath Tagore santinikétáni egyetemén…

A két festőnőről jó régen, kb. 14 éves koromban olvastam először, G. Hajnóczy Rózsa Bengáli tűz című regényében. Sokunknak kedvence az a napló, amely Germanus Gyula és felesége, Hajnóczy Rózsa Indiában töltött éveit mutatja be. A két, európai mércével furának titulált festőnő az időtájt jelent meg Rabindranath Tagore egyetemén, mikor Germanus is meghívott tanár volt… Tovább »

A Siemens és a BMW egykori menedzserét kairói “Teréz anyának” nevezik

Mikor olvastam egy konzervatív EP képviselö nyilatkozatát, melyben a nőket a férfiaknál kvázi gyengébbnek és butábbnak aposztrofálta, elhatároztam, hogy bemutatok nehány női sorsot, amelyek rácáfolnak  erre az erősen hímsoviniszta megállapításra. A mai választottam tevékenysége sajnos  kevéssé ismert nálunk ( köszi P Tóthné Szakács Zita a javaslatot  🙂 ). MAGGIE GOBRAN a Szent István Gyermekei Szervezet… Tovább »

“Komm, Rosa! Für unser Volk!” (Gyere Róza! A népünkért!)

E szavakkal lépett ki a kolostorból, két SS-tiszt foglyaként a karmelita Edith Stein, testvérével, Rosa Steinnel, 1942. augusztus 2-án. Egy héttel később, a birkenaui haláltáborban, a gázkamrában ért véget földi életük. 1891. október 12-én született Edith Stein német filozófus, apáca, Keresztről nevezett Szent Teréz Benedikta néven Európa egyik társvédőszentje, egyben az őskereszténység kora óta a… Tovább »

Topmenedzserből szerzetesnő

A mai összeállításom szintén egy személyes kedvencemről szól. Talán 2010-ben, a HVG-ben olvastam róla először, és totál lenyűgözött az életútja. Baritz Saroltából, a Pepsi- Cola magyarországi leányvállalatának kereskedelem-fejlesztési menedzseréből Laura nővér, Domonkos-rendi szerzetesnő lett. Vagyonáról lemondott, rendházba költözött. Korábban milliókról döntött és emberek munkáját irányította, most a kolostor körüli teendők jutottak neki – de ő… Tovább »
Mobil nézetre váltás Teljes nézetre váltás
Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább az nlc-re!