MyWay... MyFaith...

“Arra taníts, hogy önálló lehessek, hogy büszke lehessek magamra! Hogy elgondolkozzam rajta, hogy képessé váljak rá, hogy eldönthessem, hogy véghezvigyem. Én magam! …” Maria Montessori

A mai bejegyzésemhez nincs mit hozzáfűzni, a hölgy munkássága magáért beszél. Maria Montessori 1870-ben született Olaszországban. Iskoláit kitűnő eredménnyel végezte. A középiskola után beiratkozott a műegyetemre, majd egy év után átiratkozott az orvosi karra. 25 évesen ő lett az első orvosnő Olaszországban. Ezután a római egyetem bölcsészkarán tanulmányozta a korabeli tanítási módszereket, megismerkedett a gyermeklélektani… Tovább »

“Madame Tibet”, Alexandra David-Neel

Az egyetemen évfolyamdolgozatot írtam Tibet megszállásáról. Megismerkedtem a Tibetet Segítő Társasággal, náluk találkozhattam Magyarországon élő- vagy ide látogató tibetiekkel, valamint használhattam a könyvtárukat, ahol megtaláltam minden Tibetről szóló nemzetközi dokumentumot. A dolgozatom hozadéka volt, hogy később összeolvastam mindent Tibetről és a buddhizmusról. Ekkor találkoztam Alexandra David – Neel könyveivel is. Ma reggel ránéztem a könyvespolcra,… Tovább »

“Mindig két lábbal a földön álltam. Csak egyre jobb cipőkben.” Oprah Winfrey

A  múltkori gender probléma kapcsán kaptam hideget, meleget rendesen. Leginkább az volt lökött húzás részemről, hogy ellenpontként a “NémethSzilárdos” videót tettem fel, lehettem volna figyelmesebb, biztos találtam volna szerencsésebb példát is. Sajna, a napi politika elvitte a showt. Mea culpa. Noha nem tettem le arról, hogy a gender témáról írjak, az nem most lesz. Kicsit… Tovább »

“Nem tudjuk meg, kik vagyunk, ha nem akarjuk megtudni, kik leszünk.” Simone de Beauvoir

Egy ideje azon agyalok, hogy írni kellene néhány gondolatot a ma oly népszerű “genderügyről”. Mielőtt azonban “jól” megírnám, hogy mit is gondolok erről, praktikusnak tűnik, hogy első lépésben az elmélet “anyjának” tartott írónő munkásságát elevenítsem fel néhány mondatban. Ez a szösszenet tehát kizárólag Simone de Beauvoir munkásságának zanzáját tartalmazza. Hogy mit gondolok én erről a… Tovább »

“… a bűn nem azon a napon született, amikor Éva leszakította azt az almát. Azon a napon egy csodálatos erény született, amit úgy neveznek: engedetlenség.” Oriana Fallaci

Hát ez nehéz szülés volt… Szeretném előre bocsátani, hogy a mai bejegyzésemmel nem kívánok állást foglalni Oriana Fallaci munkásságát illetően. Tudom, hogy sokak számára enyhén szólva sem komilfó a nő, sőt! Munkássága, noha milliók imádták, tisztelték, és ezzel egyidejűleg milliók gyűlölték is, vitathatatlan, ezért mindenképpen érdemes a bemutatásra. Először inkább a túlzott radikalizmusa váltott ki… Tovább »

A hulladékmentes élet „papnője”, Bea Johnson

Ki ez a jó fej francia nő, akiért a magyar nők is képesek rajongani, noha valószínűleg amire ő képes, azt csak nagyon kevesen tudják utána csinálni? Lenyűgöző a csajszi.  Bea Johnson Franciaországban született és au-pairként dolgozott az Amerikai Egyesült Államokban, ahol később családot alapított. 2008 óta él „nulla hulladék” életmódot férjével és két gyermekével. Könyvében,… Tovább »

“életem legnagyobb megtiszteltetése volt, hogy first lady lehettem” Michelle Obama

Akik felszínesen foglalkoznak politikával, csak úgy ismerték, hogy ő volt az a mosolygós asszony, aki a korábbi amerikai elnök oldalán részt vett a különböző protokolláris eseményeken. Arra gondoltam, hogy a mai bejegyzésemmel kicsit pontosítom ezt a képet. Valahol nagyon találóan így jellemezték: “A laza, közvetlen, mosolygós „szomszéd lány”, aki baromi jól táncol, gyönyörűen énekel, és… Tovább »

Egy rejtélyes festmény, egy rejtélyes nő. Mona Lisa

Sajnos be kell vallanom, hogy a mai bejegyzésem messze a teljesség igénye nélkül készült. Ezúttal inkább kísérletet tettem – a festménnyel kapcsolatban felmerült – néhány fontosabb elmélet ismertetésére.     Ki volt a modell? Minden tanulmány, kutatás és bizonyíték szerint a festményen Lisa di Antonio Maria Gherardini látható. A hölgy 1479-ben született Firenzében, a gazdag… Tovább »

A femme fatale, Lucrezia Borgia

Lucrezia Borgia 1480. április 18-án született Olaszországban. Apja Rodrigo Borgia bíboros volt, akit később VI. Sándor néven 1492-ben pápává választottak Rómában. A szent ember azonban közel sem élt szent életet, már bíboros korában négy gyermeke (köztük Lucrezia és Cesare ) született szeretőjétől. Mai napig az egyik legbotrányosabb pápának tartják, egyetlen célja volt csupán: minél nagyobb… Tovább »

A tragikus sorsú tánclegenda, Isadora Duncan

A táncos, aki a természetesség jegyében élt és szabadon alkotott, aki levette a spicc-cipőt, a tütüt és görög tógákban táncolt, felfoghatatlanul groteszk, brutális halált halt. Utolsó útját a Bugatti cég fiatal márkakereskedője társaságában egy cabrioban ülve tette. “Isten veletek barátaim! Vár a dicsőség!”– köszönt el barátaitól, nyakában lobogott a piros sál, ami pár perc múlva… Tovább »
Mobil nézetre váltás Teljes nézetre váltás
Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább az nlc-re!