MyWay... MyFaith...

Egy vak természetfotós, aki a “fülével lát”. Alison Barlett

Nem lepődünk meg azon, ha vak énekesekről, zenészekről hallunk, de vak festőkről vagy fotósokról elképzelni sem tudjuk, hogy léteznek. Olyan szürreális. Pedig bármilyen abszurdnak is tűnik, vannak vak festők és fotósok is. És ilyenkor be kell látnunk, hogy az ember újra és újra bebizonyítja, hogy mindenre képes. Egy angol vak természetfotós – saját bevallása szerint… Tovább »

“Az én mesterségem az evészet.” Nigella Lawson

Ő a női sztárszakácsok prototípusa, a háziasszonyok bálványa és a korgó hasú férfiak vágyálma. Ma már többszörösen díjnyertes híresség, tucatnyi könyv szerzője, emellett megannyi tévéműsor főszereplője. Életének voltak olyan szakaszai, amikor nem a különleges receptjeivel vagy ínyenc főzőműsoraival, hanem életének botrányos elemei révén került a nyilvánosság elé. Nigella Lucy Lawson 1960-ban született Londonban. Apja, Nigel… Tovább »

Egy pofátlanul gazdag öregasszony, Hetty Green

Mai választottam nem egy szimpatikus, sőt, egy hihetetlenül ellenszenves asszony, aki bizonyos tekintetben mégis példa (már akinek). Először a középszintű angol nyelvkönyvemben olvastam róla. Gondoltam, kicsit jobban megismerem a történetét. Hát, nem semmi a csajszi. Noha Hetty Green az 1800-as években a világ leggazdagabb és legszerencsésebb asszonyaként vált ismertté, sajtó mégis a „Wall Street boszorkánya”… Tovább »

Egy keresztény feminista országgyűlési képviselőnő, Slachta Margit

Az elmúlt néhány évtizedben Slachta Margitról egy szélsőségesen reakciós, bigott apáca képe élt a köztudatban. Neve hallatán egyből a botbüntetést elrendelő törvény megszavazására asszociálunk. Az úgynevezett bottörvény alapvetően az „árdrágítók”, ma úgy mondanánk, a feketézők ellen irányult. Botbüntetéssel sújtották ugyanis az ilyesfajta kereskedelmet űzőket akkoriban. Slachta ott sem volt a törvénytervezetet tárgyalásakor, később, a második… Tovább »

“Egyszerűen a legjobb – simply the best”, Tina Turner

Mostanában több klipje keringett a Facebookon, és miután én mindegyiket megosztottam, ugrott be az “AHA-élmény”: Ő lesz a következő, hiszen annyira bírom. Minden idők legdinamikusabb soulénekesnője. Az életéről túl sokat nem tudtam eddig, mindössze annyit, hogy bántalmazott nő volt. Zenei karrierje az 50-es évek végén kezdődött, amikor az Ike&Tina Turner Revue énekduó frontemeberéként debütált. És… Tovább »

Köszönöm, jól vagyok, de tényleg…

“De ő így felelt neki: Úgy beszélsz te is, ahogyan a bolondok szoktak beszélni! Ha a jót elfogadtuk Istentől, a rosszat is el kell fogadnunk. Még ebben a helyzetben sem mondott Jób olyat, amivel vétkezett volna.” Jób 2,10 A mai bejegyzésemmel kicsit visszatérek a startvonalhoz. Ám ez kizárólag csak erre az irományra vonatkozik. A blogom… Tovább »

“Az élet maga a szerelem” vallja a divatvilág Grande Dame-ja. Diane von Fürstenberg

A mai kis szösszenetem középpontjában a divatvilág egyik nagyszerű személyisége, kvázi nagyasszonya áll.  Diane von Fürstenberg az Amerikai Divattervezők Tanácsának elnöke, különleges asszony, ugyanis nem plasztikáztat, sőt, széles mosollyal vállalja mind a hetvenegy esztendejét. Feminizmusa mellett rendkívül konzervatív, olyan nő, aki mindent elért, amiről álmodott. Diane Simone Michelle Halfin, 1946. december 31-én született Brüsszelben, egy… Tovább »

“A szemekbe zárt fájdalom”. Margaret Keane

Peggy Doris Hawkins (ma: Margaret Keane) 1927-ben született Nashville-ben (Tennessee állam). Már gyerekként tehetségesen rajzolt, a saját stílusa – a hatalmas kerek szemek -, nagyon korán kialakult. Margaret igazi szakértője a szemekkel való kommunikációnak, ezért találta ki ilyennek az alkotásait. Adam Parfrey giccsőrültnek, Katherine Bishop szentimentális népművészetnek, Andy Warhol félelmetes remekműnek tartotta Margaret Keane munkáit,… Tovább »

Pénz nélküli élet vagy valamit valamiért. Heidemarie Schwermer

Ma egy teljesen hétköznapi asszony történetét mutatom be. Ő egy volt közülünk. Valóban csak ennyi lenne? Lássuk, és a végén  eldöntjük!  🙂  Heidemarie Schwermer (1942-2016) egy középkorú tanárnő volt, aki kilépve egy rossz házasságból, két gyermekével a Ruhr-vidékre, Dortmundba költözött. Ott szembesült először a hajléktalansággal. Ez a helyzet komolyan sokkolta, és elhatározta, hogy megpróbál segíteni… Tovább »

“Don’t Cry For Me Argentina!” Eva Perón

Ez a történet, afféle népmesei fordulatokkal átszőve, egy  szegény lányról szól, akit az egész ország imádott és tisztel még ma is. Ez a nő a második felesége és politikai támogatója volt Juan Domingo Perón (1895-1974) argentin elnöknek. Népe Evitaként ismerte, ezrek rajongtak érte, mert fényt vitt az életükbe, akárcsak a “szivárvány”. Kezdhetnénk akár úgy is,… Tovább »
Mobil nézetre váltás Teljes nézetre váltás
Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább az nlc-re!