MyWay... MyFaith...

Amerika nagymamája: Moses nagyi

Az év utolsó napján nem kívánok senkit semmiféle fogadalomtételre buzdítani (magamat sem, hisz úgysem tartom be), helyette egy igazán inspiráló történettel zárom az évet, amely az előző, Iron nun-ról készült bejegyzésem megfelelő folytatása lesz. Én sem túl rég olvastam először Grandma Moses-ről, aki 78 éves korában kezdett festeni, és akinek a képei ma a világ több vezető… Tovább »

Egy fantasztikus nyolcvanas

Amikor Jane Fonda az Amerikai Filmintézettől 2014-ben életműdíjat kapott, Meryl Streep felidézte a legelső találkozásukat, ami a Júlia című film forgatásán történt. Streep akkor még kezdő volt, és a számára akkor ijesztő Fondával kapcsolatban az tűnt fel neki, hogy „szinte vadállati éberség, élénk kék figyelem” ült a szemében. Nagyjából, ha nem is ilyen naturálisan fogalmazva, Fonda… Tovább »

Az igazi ajándék

  Karácsonykor mindenkit magával ragad a sürgés-forgás, az ajándékozás lehetősége, vagy éppen terhe. Jó, ha olyan ajándékot választunk, aminek örülni fog, akinek szánjuk,  ami fontos lesz neki, ami nem végzi néhány nap múlva a sarokban. Vajon sikerült e idén találni valami különlegeset? A mai választottamnak nem ismerjük a nevét, de története annál emblematikusabb. Egyszerű, hétköznapi… Tovább »

Múzsa vagy hisztérika?

Ki volt valójában Boncza Berta, aki Csinszka néven írta be nevét a magyar irodalomtörténetbe?  „Ady özvegye, Babits szerelme, Márffy hitvese” – írta róla Rockenbauer Zoltán “A halandó múzsa” című könyvében.  Boncza Berta 1894-ben született. Apja, Boncza Miklós erdélyi földbirtokos már nem volt épp fiatal,  amikor feleségül vette nővére lányát, Török Bertát. Csinszka korán elvesztette édesanyját,… Tovább »

Bizarr karácsonyi étkek, jó étvágyat kívánok!

Természetesen a címbeni “jó étvágyat” kifejezést csak poénnak szántam. Sorry! A bejegyzésben szereplő ételeket ugyanis mi tuti nem ennénk meg. Ez a tréfa kizárólag azért jutott eszembe, mert szeretném ha nem kergetnénk az őrületbe magunkat ezzel a karácsonyi “egy hétig sütök-főzök” baromsággal. Noha elméletben tudjuk, hogy ez az ünnep nem a nagy zabálásokról szól, a… Tovább »

A Guillain–Barré szindróma magyarországi nagykövete

Mára egy hétköznapi csajszit választottam. Adrienn egy közülünk, vagy talán mégsem ? 🙂 Mi valószínűleg már a bejegyzés címét sem értjük teljesen. És nyilván nem a “nagykövet” szó okozza a fejtörést. Vajon tudjuk-e, mi az a Guillain–Barré szindróma? Röviden annyit róla, hogy egy ritka, a perifériás idegrendszert  érintő autoimmun betegség. Olyannyira ritka, hogy a “gugli” szerint… Tovább »

A leggazdagabb cukros bácsi: a Nutella apukája

  A mai napra ismét egy pasi jutott, “a mindenki kedvence” Nutella apukája. Őszintén szólva én nem rajongok érte, de annál inkább  többi termékéért. De sajna, az is már a múlt. Maradt a Tic Tac 🙂 .  Na, lássuk a cukros bácsit! Michele Ferrero nem mutatott túl sokat magából. Rejtőzködő életet élt, és ehhez általában… Tovább »

A rászorulók támogatója

Karácsony közeledtével egyre nagyobb a tülekedés, nyomakodás a boltokban, az utcákon. Óriási divatja van a csilivili adventi vásároknak is. Pedig milyen ellentmondás feszül már magában a fogalomban is: “adventi vásár”. És mennyire nem erről szól ez az ünnep. Na, de nem szeretnék tovább moralizálni. Az efféle őrültségnek számomra az összes pozitív hozadéka a megszaporodott adomány-… Tovább »
Mobil nézetre váltás Teljes nézetre váltás
Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább az nlc-re!