MyWay... MyFaith...

A 20 éves fiatalember, aki túlszárnyalja Einsteint

Nem szeretnék szenzációhajhász zseni specialista lenni, és nem is szeretném ezt a sorozatot folytatni, de egy kedves blogger-társam hívta fel a figyelmem erre a fiatalemberre. Úgy gondolom, tényleg megéri, hogy megismerjük a történetét. Több szempontból is. Jacob Barnett még csak 20 éves, már most a vezető matematikusok között tartják számon, miközben néhány éve még értelmi fogyatékos… Tovább »

Hogyan legyünk jó szülők?

A mai bejegyzésem a véletlen műve. Ugyanis véletlenül megnéztem egy videót a TED-en, amelyben  Julie Lythcott-Haims arról beszél, hogy hogyan legyünk jó szülők. És noha az én gyerekem már egyetemista, így hát túlzott nevelésre már nem szorul, általában fontosnak tartom a témát. Nevelési elveimet tekintve úgymond “Vekerdy követő” voltam, de sajnos nem sikerült a tanácsait… Tovább »

Egy igazi “Esőember”

A napokban a TED.com-on láttam egy előadást, amit Daniel Tammet tartott. Ez a pasi, akit autizmussal, savant-szindrómával és Asperger-szindrómával is diagnosztizáltak, egy géniusz. A fiatalember gyorsabban von négyzetgyököket bármely számból, mint egy kalkulátor. Továbbá a pí számsorát egészen 22000 számjegyig tudja megjegyezni, illetve egy hét alatt megtanult izlandiul, amit aztán egy izlandi tévéműsorban be is mutatott…. Tovább »

“A férfi, akit mindig pofán vág az élet”

A libanoni származású, angol – kanadai színész, Keanu Reeves az 1999-ben bemutatott Mátrix című filmben nyújtott alakítását követően vált ismertté. A mozi lenyűgöző, mintegy 463,5 millió dolláros bevételt hozott, és mind a négy Oscar jelölést díjra is váltotta. A sikeres főszereplő, a most 54 éves Keanu életében több tragédia történt, mint azt bárki gondolná. És minden… Tovább »

Don’t worry be Happy – A boldogság világnapjára

Az Egyesült Nemzetek Szervezete (ENSZ) 2012-ben nevezte ki március 20-át a boldogság nemzetközi világnapjává. Az egyre bővülő világnapok listájáról nem hiányozhat a boldogságnak szánt nap sem, hiszen, ahogy az ENSZ határozatában is áll: „a boldogságkeresés az emberi lét egyik alapvető célja.” A boldogság nemzetközi napjának ötlete a kis himalájai buddhista királyságtól, Bhutántól származik. Az ázsiai ország,… Tovább »

“Az élet kihívás – fogadd el!” Teréz anya igaz története

Kalkuttai Teréz anya Agnes Gonxha Bojaxhiu néven született Szkopje (régi nevén Üsküb) városában 1910-ben, sikeres albán építési vállalkozó gyermekeként, katolikus családban. Agnes kilenc éves volt, amikor édesapja meghalt. Az édesanya jelentős szerepet töltött be az egyházközség életében, a jótékony cselekedetek asszonyának nevezték, mivel a nála szegényebbek megsegítését mindig kötelességének tartotta. A lány 18 évesen jelentkezett… Tovább »

Ma elment egy ember, az asztrofizika “popsztárja”

Ma elment korunk géniusza, Stephen Hawking, akit elsősorban a fekete lyukakkal és a relativitással kapcsolatos munkája tett világszerte ismertté. Óriási tehetsége volt ahhoz, hogy szórakoztató módon vigye közel a tudományt az emberekhez. Rendszeresen előállt világvége-elméleteivel is, amelyek középpontjában a mesterséges intelligencia, az idegen civilizációk, és maguk az emberek álltak, úgy általában nem sok jót jósolva az emberiség… Tovább »

“Számomra az öregedés nem negatívum, hanem életcél”

A címben szereplő idézet a napokban 60. születésnapját ünneplő hollywoodi dívától származik. A bejegyzést Sharon Stone-ról írtam, épp a szülinapja apropóján. A színésznővel kapcsolatban elsősorban ezekre a fogalmakra asszociálunk: Elemi ösztön, gyönyörű, erotikus, 153-as IQ, és sok-sok film, amelyekben szerepelt. Valószínűleg a stroke eszünkbe sem jut vele kapcsolatban. Pedig kéne, a színésznőnek ugyanis két alkalommal… Tovább »

“Kajálj, meditálj, szexelj!”

A mai szösszenetemet is egy film ihlette, amelyik noha nem a filmművészet csúcsa, mégis szerethető. Az író, akinek a művéből a film készült Elizabeth M. Gilbert.  Az írónő az Ízek, imák, szerelmek (Eat pray love) című spirituális regényével gigasikert ért el, melynek nyomán nők százezrei vették volna legszívesebben a nyakukba a világot. Gilbert az Oprah Winfrey showban elmondta,… Tovább »

Ő volt a magyar irodalom első erotikus verseket író nője

Úgy döntöttem, hogy ma visszatérek az irodalomhoz, és ez alkalommal egy nem túl ismert írónőt választottam. Vajon ki ismeri, illetve ki emlékszik Erdős Renée-re még egyáltalán? Erdős Renée az irodalomtörténészek szerint a  huszadik század elejének egyik meghatározó írója lehetett volna. Erről a furcsa nevű asszonyról anyámtól hallottam először, neki volt néhány Erdős Renée könyve, amelyek közül… Tovább »
Mobil nézetre váltás Teljes nézetre váltás
Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább az nlc-re!