MyWay... MyFaith...

Az én flow-élményem

A flow, azaz az áramlat fogalmát az USA-ban élő magyar pszichológus, Csíkszentmihályi Mihály kutatja a ’70-es évek óta. A flow teljes bevonódás egy adott tevékenységbe, örömérzet, kiteljesedés, fejlődés. Annak megélése, hogy erőfeszítés nélkül, teljesen elmerülve az adott tevékenységben, a tőled telhető legjobbat nyújtod, magabiztosan és automatikusan cselekedve. Olyan mértékű bevonódásról van szó, amely könnyűszerrel eltávolít… Tovább »

Egy 105 éves japán orvostól megtudod a hosszú élet titkát

Mindig is nagy tisztelettel voltam Japán iránt, az ott élő emberek több okból is lenyűgöztek. Mostantól köztük van Dr. Shigeaki Hinohara orvos is, aki 105 éves koráig élt és élete utolsó napjáig praktizált. Évtizedeken át volt a tokiói St. Luke’s Nemzetközi Kórház igazgatója, ahol olyan ismert páciensek fordultak meg, mint Sir Paul McCartney. Megreformálta hazájában az egészségügyet,… Tovább »

Gyógyulj az erdőben!

Több barátom esküszik az erdő jótékony hatására, sőt, egyik-másik, ha rossz paszban van, kimegy az erdőbe, átölel egy fát, és rögtön jobban lesz. Én eddig némi kétkedéssel fogadtam ezeket a sztorikat, hittem is meg nem is. Azt én is tapasztaltam, hogy egy kiadós séta a szabadban feloldja a bennem lévő feszültséget. De soha nem vettem… Tovább »

Az athoszi szerzetesek egészséges diétája

Múltkor írtam a buddhista szerzetesek életmódjáról, egészséges táplálkozásáról, most gondoltam itt az ideje egy másik szerzetesrend bemutatásának. És miután közeleg a nyár, talán kedvet csinálok egy szép és tartalmas görögországi körutazáshoz is. De ide csak a pasiknak!   🙂 Az Athosz-hegyi Köztársaság Görögország északi részében, a Chalkidiki-félsziget keleti nyúlványán, az Ájion Órosz-félszigeten fekvő autonóm kolostorköztársaság. A legenda szerint itt kötött ki… Tovább »

Tanmese a szeretetről…

A mai bejegyzésem egy tanmese, megint kilépve a komfortzónámból. Remélem nem tűnik túl nyálasnak/giccsesnek. De ha igen, az sem baj. Néha ez is kell, hiszen ezekből a giccsekből még tanulhatunk is.  “Volt egyszer nagyon régen egy sziget, ahol emberi érzések éltek: A Vidámság, a Bánat, a Tudás és a Szeretet.  Egy napon az érzések tudomására… Tovább »

Az X, Y, Z és Alfa generációk

Ma ismét elhagyom a komfortzónámat, már ami a témát illeti, de mostanában olyan sokat hallunk mindenféle generációkról: X, Y, Z és a legújabban az alfa generációról. Gondoltam, ha már utánanézek, hogy mi különbözteti meg őket egymástól, illetve mi alapján történik a felosztás, akkor összefoglalom és meg is osztom.  A generáció-elmélet két amerikai szerző, William Strauss és Neil… Tovább »

“Mutatványos vagyok, a halállal járok táncot a szórakoztatásra.” Madame Tussaud

  Madame Tussaud viaszmúzeuma napjainkban az egyik legjelentősebb turisztikai látnivaló Londonban. A múzeumok száma folyamatosan bővül a világ nagyvárosaiban. Én Amerikában voltam wax (viasz) múzeumban, és “vessenek a mókusok elé”, de a látottak semmilyen hatással nem voltak rám. Annál izgalmasabb azonban a panoptikum létrehozója.  Több mint kétszáz évvel ezelőtt egy félárva lány nagyot álmodott. Álmait… Tovább »

A szerencsétlen sorsú francia királylány, Mária Terézia Sarolta

A mai szösszenetem egy szerencsétlen sorsú hercegnőről, Franciaország királyának leányáról, Mária Terézia Saroltáról szól. Szegény Madame Royale, ahogyan a francia udvarban hívták, már kislány korában megtanulta, hogy az élet néha rosszabb, mint a halál. Szülei (apja: XVI. Lajos francia király, anyja: Mária Antónia osztrák főheregnő, ismertebb nevén Marie Antoinette), az osztrák és az európai birodalmak már nagyon várták… Tovább »

A királynő, aki sosem fürdött. Kasztíliai Izabella

“Aki nem látta Granadát, az nem látott semmit”, tartja egy spanyol mondás. Kasztíliai Izabella mindössze három éves volt, amikor apja halálakor az anyjával együtt el kellett hagyniuk a királyi udvart.  Féltestvére, IV. Henrik került a trónra, akit az utókor Tehetetlen Henrikként ismer, joggal. Uralkodása alatt a központi hatalom meggyengült. Izabellának nem volt valami fényes a… Tovább »

Neri Oxman professzor személyében találta meg Brad Pitt Joli lehetséges utódját?

Noha a cím kissé feltűnőre, már-már  bulvárosra sikeredetett,  a történetet nem annak szánom. A sztár választottja ugyanis egyáltalán nem hétköznapi nő. Neri Oxman nem celeb, hanem a Massachusettsi Műszaki Egyetem építészprofesszora. Egyelőre tagadják, hogy bármi lenne köztük, de a fél világ arról beszél, hogy Brad Pitt és a professzor meglehetősen sok időt töltenek együtt. A 42 éves Neri Oxman nem… Tovább »
Mobil nézetre váltás Teljes nézetre váltás
Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább az nlc-re!